  • MASMCJ20A
MASMCJ20A
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJ20A
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MASMCJ20A
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJ20A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MASMCJ20A.
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    22.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    46.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    32.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    20V