  • MASMBJ10A
MASMBJ10A
advertisement
Manufacturer No:
MASMBJ10A
HK JDW NO:
523-MASMBJ10A
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MASMBJ10A
Step5Bar-code shipping tag
MASMBJ10A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    11.1V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    17V
  • Peak Pulse Current
    35.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    10V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA