  • MASMBG36CA
MASMBG36CA
advertisement
Manufacturer No:
MASMBG36CA
HK JDW NO:
523-MASMBG36CA
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
MASMBG36CA
Step5Bar-code shipping tag
MASMBG36CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    58.1V
  • Peak Pulse Current
    10.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    36V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    42.1V