  • MAPLAD36KP18CAE3
MAPLAD36KP18CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD36KP18CAE3
HK JDW NO:
523-MAPLAD36KP18CAE3
Datasheet:
MAPLAD36KP18CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD36KP18CAE3
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    36000W 36kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1169A 1.169kA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    30.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V