  • MAPLAD18KP33CAE3
MAPLAD18KP33CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD18KP33CAE3
HK JDW NO:
523-MAPLAD18KP33CAE3
Datasheet:
MAPLAD18KP33CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD18KP33CAE3
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    338A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V