  • MAPLAD18KP28CA
MAPLAD18KP28CA
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD18KP28CA
HK JDW NO:
523-MAPLAD18KP28CA
Datasheet:
MAPLAD18KP28CA
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD18KP28CA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Pbfree Code
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    396A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28V