  • MAP40-3105G
MAP40-3105G
advertisement
Manufacturer No:
MAP40-3105G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MAP40-3105G
Quantity:
In Stock : 5930
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAP40-3105G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    MAP40 (40W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.25 H 127.0mmx76.2mmx31.8mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    2.6kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    3A 2A 500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    12V