  • MALIEYN07DB610B42K
MALIEYN07DB610B42K
advertisement
Manufacturer No:
MALIEYN07DB610B42K
HK JDW NO:
886-MALIEYN07DB610B42K
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Description:
EYN 100000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.575Dia 40.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MALIEYN07DB610B42K
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    EYN
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    17mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    8.49A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm