  • MAL250136103E3
MAL250136103E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL250136103E3
HK JDW NO:
886-MAL250136103E3
Datasheet:
MAL250136103E3
Description:
501 PGM-ST 10000μF Capacitor ±20% Box Chassis Mount 3.520Dia 89.40mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL250136103E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    501 PGM-ST
  • Size / Dimension
    3.520Dia 89.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    10000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    16mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23.8A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    35.7A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.949 151.10mm