  • MAL250117332E3
MAL250117332E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL250117332E3
HK JDW NO:
886-MAL250117332E3
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
MAL250117332E3
Description:
501 PGM-ST 3300μF Capacitor ±20% Box Chassis Mount 2.559Dia 65.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 150
Step5Bar-code shipping tag
MAL250117332E3
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    501 PGM-ST
  • Size / Dimension
    2.559Dia 65.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    3300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    40mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    11.2A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    16.8A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    4.165 105.80mm