  • MAL225957101E3
MAL225957101E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL225957101E3
HK JDW NO:
886-MAL225957101E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL225957101E3
Description:
259 PHM-SI 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 258
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAL225957101E3
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    259 PHM-SI
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.12Ohm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    760mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    870mA @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.305A @ 10kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm