  • MAL225922222E3
MAL225922222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL225922222E3
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MAL225922222E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL225922222E3
Description:
259 PHM-SI 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 516
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAL225922222E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    259 PHM-SI
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    60mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.2A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.3A @ 10kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm