  • MAL219847181E3
MAL219847181E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL219847181E3
HK JDW NO:
886-MAL219847181E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL219847181E3
Description:
198 PHR-SI 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.47A 0.984Dia 25.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL219847181E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    198 PHR-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    180μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    531mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.49mA
  • Ripple Current
    1.47A
  • Impedance
    400mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.47A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm