  • MAL216256472E3
MAL216256472E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL216256472E3
HK JDW NO:
886-MAL216256472E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL216256472E3
Description:
162 PLL-PW 4700μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.94A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL216256472E3
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    162 PLL-PW
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4700μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    56mOhm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.71mA
  • Ripple Current
    2.94A
  • Impedance
    37mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.94A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.378 35.00mm