  • MAL215919151E3
MAL215919151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215919151E3
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MAL215919151E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL215919151E3
Description:
159 PUL-SI 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 437
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAL215919151E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    159 PUL-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    870mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    650mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.07A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.498A @ 10kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm