  • MAL215816822E3
MAL215816822E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215816822E3
HK JDW NO:
886-MAL215816822E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL215816822E3
Description:
158 PUL-SI 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.79A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL215816822E3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    158 PUL-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Snap in
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    8200μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    58mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.41mA
  • Ripple Current
    3.79A
  • Impedance
    49mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.79A @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm