  • MAL215776681E3
MAL215776681E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215776681E3
HK JDW NO:
886-MAL215776681E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL215776681E3
Description:
157 PUM-SI 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.9A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL215776681E3
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    157 PUM-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    380mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2.72mA
  • Ripple Current
    2.9A
  • Impedance
    265mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.9A @ 120Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm