  • MAL215767121E3
MAL215767121E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215767121E3
HK JDW NO:
886-MAL215767121E3
Datasheet:
MAL215767121E3
Description:
157 PUM-SI 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.1A 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL215767121E3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    120μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.54mA
  • Ripple Current
    1.1A
  • Impedance
    885mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1A @ 120Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm