  • MAL215747151E3
MAL215747151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215747151E3
HK JDW NO:
886-MAL215747151E3
Datasheet:
MAL215747151E3
Description:
157 PUM-SI 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.35A 0.984Dia 25.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL215747151E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    157 PUM-SI
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.67mA
  • Ripple Current
    1.35A
  • Impedance
    705mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.35A @ 120Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm