  • MAL215232101E3
MAL215232101E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215232101E3
HK JDW NO:
886-MAL215232101E3
Datasheet:
MAL215232101E3
Description:
152 RMH 100μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 340mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL215232101E3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    152 RMH
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    340mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    400mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    340mA @ 100Hz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm