  • MAL214661222E3
MAL214661222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214661222E3
HK JDW NO:
886-MAL214661222E3
Datasheet:
MAL214661222E3
Description:
146 RTI 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.5A 0.709Dia 18.00mm -55°C~125°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214661222E3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    146 RTI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    6000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    1.5A
  • Life (Hours)
    6000 hours
  • Impedance
    22mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.5A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm