  • MAL214265222E3
MAL214265222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214265222E3
HK JDW NO:
886-MAL214265222E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL214265222E3
Description:
142 RHS 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 920mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214265222E3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    142 RHS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2500 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    920mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2500 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    920mA @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm