  • MAL214231013E3
MAL214231013E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214231013E3
HK JDW NO:
886-MAL214231013E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL214231013E3
Description:
142 RHS 100μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 530mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214231013E3
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2500 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    530mA
  • Life (Hours)
    2500 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    715.5mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.319 33.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    142 RHS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C