  • MAL213654392E3
MAL213654392E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL213654392E3
HK JDW NO:
886-MAL213654392E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL213654392E3
Description:
136 RVI 3900μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.743A 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL213654392E3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    136 RVI
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    3900μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.743A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    28mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.743A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm