  • MAL213433101E3
MAL213433101E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL213433101E3
HK JDW NO:
886-MAL213433101E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL213433101E3
Description:
134 RLP 5 100μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 60mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL213433101E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    134 RLP 5
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    60mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1500 hours
  • Impedance
    3.4Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    60mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm