  • MAL212366151
MAL212366151
advertisement
Manufacturer No:
MAL212366151
HK JDW NO:
886-MAL212366151
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212366151
Description:
123 SAL-A 150μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.406Diax1.260L 10.30mmx32.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212366151
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    123 SAL-A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.406Diax1.260L 10.30mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.1Ohm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.4mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Impedance
    800mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    350mA @ 100Hz
  • Diameter
    10.3mm
  • Length
    32mm