  • MAL212324101
MAL212324101
advertisement
Manufacturer No:
MAL212324101
HK JDW NO:
886-MAL212324101
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212324101
Description:
123 SAL-A 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.299Diax0.803L 7.60mmx20.40mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212324101
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    123 SAL-A
  • Size / Dimension
    0.299Diax0.803L 7.60mmx20.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6Ohm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.05mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.18
  • Impedance
    1Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    160mA @ 100Hz
  • Diameter
    7.6mm
  • Length
    20.4mm