  • MAL212313102E3
MAL212313102E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL212313102E3
HK JDW NO:
886-MAL212313102E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212313102E3
Description:
SAL-A 123 1000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 705mA 0.508Diax1.260L 12.90mmx32.00mm -55°C~125°C Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212313102E3
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    SAL-A 123
  • Size / Dimension
    0.508Diax1.260L 12.90mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1000μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.315mA
  • Ripple Current
    705mA
  • Tan Delta
    0.18
  • Impedance
    200mOhm
  • Diameter
    12.9mm
  • Length
    32mm