  • MAL212019151E3
MAL212019151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL212019151E3
HK JDW NO:
886-MAL212019151E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212019151E3
Description:
120 ATC 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.48A 0.591Diax1.181L 15.00mmx30.00mm -40°C~125°C Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212019151E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    120 ATC
  • Size / Dimension
    0.591Diax1.181L 15.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    266mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    1.48A
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    262mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.48A @ 10kHz
  • Diameter
    15mm
  • Height
    30mm
  • Length
    29.9974mm