  • MAL211915332E3
MAL211915332E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL211915332E3
HK JDW NO:
886-MAL211915332E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL211915332E3
Description:
119 AHT-DIN 3300μF Capacitor -10% +50% Tape & Reel (TR) Through Hole 1.65A 0.827Diax1.496L 21.00mmx38.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL211915332E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    119 AHT-DIN
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.827Diax1.496L 21.00mmx38.00mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3300μF
  • Packing Method
    BULK
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.321mA
  • Ripple Current
    1.65A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Tan Delta
    0.22
  • Impedance
    90mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.65A @ 100Hz
  • Diameter
    21mm
  • Length
    38mm