  • MAL211915222E3
MAL211915222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL211915222E3
HK JDW NO:
886-MAL211915222E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL211915222E3
Description:
119 AHT-DIN 2200μF Capacitor -10% +50% Tape & Reel (TR) Through Hole 1.44A 0.709Diax1.496L 18.00mmx38.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL211915222E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    119 AHT-DIN
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.709Diax1.496L 18.00mmx38.00mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    1.44A
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    100mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.44A @ 100Hz
  • Length
    37.9984mm