  • MAL210477152E3
MAL210477152E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210477152E3
HK JDW NO:
886-MAL210477152E3
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
MAL210477152E3
Description:
104 PHL-ST 1500μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 7.3A 2.559Dia 65.00mm -40°C~105°C Polar 28.4988mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210477152E3
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    104 PHL-ST
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    2.559Dia 65.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    1500μF
  • Lead Pitch
    28.4988mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    77mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    7.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    44mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.3A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    4.358 110.70mm