  • MAL210457221E3
MAL210457221E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210457221E3
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MAL210457221E3
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
MAL210457221E3
Description:
104 PHL-ST 220μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.9A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 12.8016mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210457221E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    104 PHL-ST
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    12.8016mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    503mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.9A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    278mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.9A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    3.413 86.70mm