  • MAL210453222E3
MAL210453222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210453222E3
HK JDW NO:
886-MAL210453222E3
Datasheet:
MAL210453222E3
Description:
104 PHL-ST 2200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 6.6A 1.969Dia 50.00mm -40°C~105°C Polar 22.1996mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210453222E3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    104 PHL-ST
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lead Pitch
    22.1996mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    58mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.874 22.20mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    6.6A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    34mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    6.6A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    3.496 88.80mm