  • MAL209676821E3
MAL209676821E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209676821E3
HK JDW NO:
886-MAL209676821E3
Package:
Radial, Can - 5 Lead
Datasheet:
MAL209676821E3
Description:
096 PLL-4TSI 820μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 4.5A 1.575Dia 40.00mm -40°C~85°C Polar 19.9898mm Radial, Can - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL209676821E3
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 5 Lead
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    096 PLL-4TSI
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    820μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    181mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.66mA
  • Ripple Current
    4.5A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    75mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.5A @ 100Hz
  • Diameter
    40mm
  • Height Seated (Max)
    2.165 55.00mm
  • Length
    50mm