  • MAL209574152E3
MAL209574152E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209574152E3
HK JDW NO:
886-MAL209574152E3
Package:
Radial, Can - 4 Lead
Datasheet:
MAL209574152E3
Description:
095 PLL-4TSI 1500μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 7.2A 1.575Dia 40.00mm -40°C~85°C Polar 19.9898mm Radial, Can - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL209574152E3
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    095 PLL-4TSI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    1500μF
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    77mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    7.2A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    48mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.2A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    3.937 100.00mm