  • MAL209452391E3
MAL209452391E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209452391E3
HK JDW NO:
886-MAL209452391E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL209452391E3
Description:
094 PME-SI 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.49A 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL209452391E3
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    170mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.49A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    094 PME-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    270mOhm @ 120Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.49A