  • MAL209437151E3
MAL209437151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209437151E3
HK JDW NO:
886-MAL209437151E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL209437151E3
Description:
094 PME-SI 150μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 970mA 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL209437151E3
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    094 PME-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    830mOhm @ 120Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    970mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    610mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    970mA @ 120Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm