  • MAL205841332E3
MAL205841332E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205841332E3
HK JDW NO:
886-MAL205841332E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL205841332E3
Description:
058 PLL-SI 3300μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 3.07A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 2953
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAL205841332E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    058 PLL-SI
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    57mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.994mA
  • Ripple Current
    3.07A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    33mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.07A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm