  • MAL205773221E3
MAL205773221E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205773221E3
HK JDW NO:
886-MAL205773221E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL205773221E3
Description:
057 PSM-SI 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.1A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL205773221E3
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    660mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.334mA
  • Ripple Current
    1.1A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    365mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    057 PSM-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Audio
  • Voltage - Rated
    250V