  • MABA045180KJL
MABA045180KJL
advertisement
Manufacturer No:
MABA045180KJL
HK JDW NO:
555-MABA045180KJL
Description:
CAP FILM 18UF 10% 370VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
MABA045180KJL
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    18 μF
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    370V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    160V