  • MA15KP24CA
MA15KP24CA
advertisement
Manufacturer No:
MA15KP24CA
HK JDW NO:
523-MA15KP24CA
Step5Bar-code shipping tag
MA15KP24CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    150μA
  • Clamping Voltage
    40.7V
  • Peak Pulse Current
    369A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA