  • MA1.5KE7.5CAE3
MA1.5KE7.5CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MA1.5KE7.5CAE3
HK JDW NO:
523-MA1.5KE7.5CAE3
Datasheet:
MA1.5KE7.5CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MA1.5KE7.5CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.13V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    132A
  • Clamping Voltage
    11.3V
  • Peak Pulse Current
    14.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    6.4V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA