  • MA1.5KE20A
MA1.5KE20A
advertisement
Manufacturer No:
MA1.5KE20A
HK JDW NO:
523-MA1.5KE20A
Datasheet:
MA1.5KE20A
Step5Bar-code shipping tag
MA1.5KE20A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    19V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    27.7V
  • Peak Pulse Current
    54A
  • Reverse Standoff Voltage
    17.1V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA