  • M80-9422005
M80-9422005
advertisement
Manufacturer No:
M80-9422005
HK JDW NO:
322-M80-9422005
Package:
Datasheet:
M80-9422005
Description:
Headers & Wire Housings 10+10 WAY MALE CRIMP S/BORE W/HOOD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M80-9422005
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Published
    2012
  • Feature
    Cable Hood Kit, Jackscrews
  • Connector Type
    Receptacle
    2
  • Gender
    Male
  • Subcategory
    Headers and Edge Type Connectors
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Body Length or Diameter
    1.555 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Rated Current (Signal)
    3A
  • Wire Gauge
    24-28 AWG
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    24 AWG