  • M80-5622005
M80-5622005
advertisement
Manufacturer No:
M80-5622005
HK JDW NO:
322-M80-5622005
Package:
Datasheet:
M80-5622005
Description:
Headers & Wire Housings 10+10 WAY MALE CRIMP L/BORE+REV FIX JS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M80-5622005
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Published
    2013
  • Feature
    Jackscrews
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Header
    2
  • Additional Feature
    COMPATIBLE CONTACT: M80-1940005, PANEL MOUNTABLE
  • HTS Code
  • Contact Type
    Male Pin
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Total Number of Contacts
    20
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Body Length or Diameter
    1.181 inch
  • Contact Gender
    Male
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Body Depth
    0.309 inch
  • Rated Current (Signal)
    3A
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Durability
    500 Cycles
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG