  • M80-4000000F9-10-306-00-000
M80-4000000F9-10-306-00-000
advertisement
Manufacturer No:
M80-4000000F9-10-306-00-000
HK JDW NO:
322-M80-4000000F9-10-306-00-000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M80-4000000F9-10-306-00-000
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Insulation Material
    GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE
  • Mounting Option 1
    M2
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Jackscrews, Polarizing Key
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    10
  • Color
    1
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Screw Lock
  • Subcategory
    Headers and Edge Type Connectors
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Contact Type
    Female Socket, Coaxial
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.157 4.00mm
  • Total Number of Contacts
    10
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of Conductors
    ONE
  • Reference Standard
    UL
  • Contact Finish
    Gold
  • Reliability
    COMMERCIAL
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Body Depth
    0.297 inch
  • Contact Resistance
    6mOhm