  • M80-4000000F8-11-305-00-000
M80-4000000F8-11-305-00-000
advertisement
Manufacturer No:
M80-4000000F8-11-305-00-000
HK JDW NO:
322-M80-4000000F8-11-305-00-000
Step5Bar-code shipping tag
M80-4000000F8-11-305-00-000
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Insulation Material
    GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Datamate Mix-Tek
  • Feature
    Jackscrews, Polarizing Key
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    11
    1
  • HTS Code
  • Pitch
    0.157 4.00mm
  • Total Number of Contacts
    11
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Body Depth
    0.297 inch
  • Contact Resistance
    6mOhm