  • M63S103KB40
M63S103KB40
advertisement
Manufacturer No:
M63S103KB40
HK JDW NO:
876-M63S103KB40
Package:
Datasheet:
M63S103KB40
Description:
VISHAY M63S103KB40 Trimmer, 10 kohm, 500 mW,10%, 63S Series, 1 Turns, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
M63S103KB40
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    4.83mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Height
    10.03mm
  • Length
    9.53mm