  • M55342M12B10K0RWB
M55342M12B10K0RWB
advertisement
Manufacturer No:
M55342M12B10K0RWB
HK JDW NO:
866-M55342M12B10K0RWB
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thick Film, 10kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342M12B10K0RWB
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Depth
    810μm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    1.6mm